LETNÍ TÁBOR 2016

KDO JE PETR PAN adresa tábora a další...

Země Nezemě a její hlavní představitelé

(anglicky: Neverland, také psáno Never Land nebo rozvinutě Never Never Land) je fiktivní místo pocházející z literárního a dramatického díla skotského spisovatele a dramatika Jamese Matthewa Barrieho a dalších od něj odvozených literárních a audiovizuálních děl. V širším pojetí a významu tohoto slova, tak jak jej sám J. M. Barrie vysvětloval, se vlastně jedná o jakýsi fiktivní dětský svět lidské fantazie, který je přísně individuální, každé dítě (resp. každý člověk) jej má jinačí. Jde o metaforu pro fiktivní fantazijní svět (nacházející se kdesi, buďto ve hvězdách v Mléčné dráze, tedy ve vesmíru, nebo někde uprostřed velkého pozemského oceánu). Zde jde o jakýsi pomyslný svět věčného dětství, svět nekonečné dětské hravosti (dětinskosti), svět nesmrtelnosti a úniku z reality.

Podle představ J. M. Barrieho, jde o místo, odkud pochází a kde žijí různé fiktivní postavy jako například Petr Pan, Zvonilka a další víly a elfové, Ztracení chlapci, kapitán Hook a jeho piráti, květiny, zvířata, mořské panny a další fiktivní bytosti.Tak jako je velmi nejasná poloha pomyslné Země Nezemě, není i jasné i plynutí zdejšího času a vůbec fungování známých přírodních a fyzikálních zákonů.

Hvězdná roklinka

část Země Nezemě, podle disneyovské filmové série o víle Zvonilce z roku 2008 (tu zahájil snímek Zvonilka), zabírá Hvězdná roklinka (anglicky Pixie Hollow). Žijí zde víly (anglicky Pixie) a elfové (nesprávně vílani,víláci či vílouši), rostou zde rostliny, žijí zde také různí živočichové i běžná pozemská zvířata. Hvězdná roklinka je zobrazována jakožto velký ostrov uprostřed moře, má tedy i vlastní mořskou zátoku, kam místní moře vyplavuje různé, lidmi ztracené věci (vzhledem k velké vzdálenosti Země Nezemě od Světa lidí ve vesmíru se sem tyto věci dostávají patrně nějakou nadpřirozenou cestou nebo jen v lidské fantazii).

Roklinka se skládá ze 4 hlavních částí: Jarní údolí, Letní palouk, Podzimní les a Zimoles (Zimní les). Centrem nadpřirozeného dění v roklince je pramen kouzelného zlatého prášku, který pak společně se Stromem obrození dává roklince život. Zlatý/bílý vílí prášek má velkou kouzelnou moc a je nutný pro zdejší existenci a život všech elfů a víl. Roklince vládne Královna Klarion. Zlatý/bílý prášek vílám umožňuje nejen jejich narození z dětského smíchu, ale i přenášení velmi těžkých břemen, létání ve vzduchoprázdnu ve vesmíru (Hvězdná roklinka se nachází podle úvodního filmu daleko ve hvězdách ve vesmíru) a mnohá další kouzla a čáry. Srdcem všech částí Hvězdné roklinky je mohutný dutý posvátný Strom obrození (anglicky Hollow Pixie), jehož kořeny sahají po celé Hvězdné roklince, tento strom pak dává celé roklince život.

Kapitán James Hook

jde o kapitána pirátské lodi, který je úhlavním nepřítelem jak Petra Pana tak i jeho dvou přítelkyň a pomocnic, londýnské dívky Wendy Darlingové a létající víly Zvonilky (Zvoněnky). Jde o hlavní zápornou postavu příběhu, kterou Petr Pan přemůže a kapitán nakonec zahyne.Postava je typická tím, že na jedné paži má místo ruky velký hák, neboť o svou ruku přišel kdysi dávno v jednom ze soubojů s Petrem Panem, který jeho useknutou ruku hodil do moře, kde ji posléze sežral velký krokodýl.

Wendy Darlingová

Celým jménem Wendy Moira Angela Darling je mladá dívenka, která ráda vypráví svým bratrům pohádky o pirátech a hlavně o nejstrašnějším z nich - o Kapitánu Hookovi. Má dva bratry Johna a Michaela.
Wendy touží po tom, mít v pravém koutku úst skrytý polibek, tak jako její matka. Až vyroste, tak by se ráda stala spisovatelkou a napsala román o svých dobrodružstvích.
Jednou v noci ji probudí hluk a ona se setká s Petrem Panem, který létal k jejímu oknu, aby naslouchal jejím pohádkám. Pomůže mu chytit jeho stín, aby mu už neutíkal a on nebyl smutný a nakonec mu ho přišije. Petr ji chce vzít s sebou do Země Nezemě, aby vyprávěla pohádky jemu i všem ostatním klukům, kteří vypadli z kočárků. Wendy souhlasí, probudí bratry a všichni tři té noci odletí
s Petrem Panem do země Nezemě - za druhou hvězdou doprava, a pak rovně až do rána…


Kostým pro celotáborovou hru?


                        elf      nebo        víla

 

 

Foto je ilustrační, kostýmy vyrobte dle svých možností

 

 Piráti budou vedoucí a instruktoři

Adresa tábora:

JMÉNO DÍTĚTE

 Letní tábor

 Lipná 46

 Lipná-Potštát              

      753 62

 


Vytištěno z: https://www.17ps.cz/letni-tabor-2016-2/